© 2024 Open Travel, s.r.o.
Realizace mojepaleta.cz

Hladina

Určitě znáte série obrazů Clauda Moneta , které maloval na své zahradě v Giverny. Jeho práce mě vždy fascinovaly a mé nadšení z leknínů vyústilo právě z nich. Ale jako všemi svými obrazy si...

Určitě znáte série obrazů Clauda Moneta, které maloval na své zahradě v Giverny. Jeho práce mě vždy fascinovaly a mé nadšení z leknínů vyústilo právě z nich. Ale jako všemi svými obrazy si prosekává každý umělec cestu vlastního stylu. Proto bych mé monetovské období přirovnala k takovému odrazovému můstku od kterého jsem se nyní odrazila a dlouhá dráha proplavávání všech těch leknínů svým tempem, směrem a stylem teprve započala.

Lekníny kvetou na rybnících velmi dlouhé období, obvykle od června do října. Květy se na noc a při deštivém počasí zavírají, proto nejlepším časem pro malování bývá slunečný den mezi 10-15 hodinou. Barva květů (i jejich počet) závisí na podmínkách, takže můžete na jednom rybníku najít i různě zbarvené trsy leknínů. Ale prý ten úplně první květ je vždy bílý - taková bílá královna.